23. a 28. 10. 2021 – Projekt LIFE Osmoderma zve na akci „Podzim ve znamení výsadeb stromů, přidejte se k nám!“

 

Rok se s rokem sešel, léto už je nenávratně pryč a na svoje místo v krajině už čeká dalších více než 300 stromů. Přidáte se letos opět k nám?

Kdy a kde?

23.10.   Petřvaldík

28.10.   Polanka nad Odrou (k.ú. Svinov)

 

Jak se můžu přihlásit?

Přihlásit se můžete jednoduše tím, že napíšete vámi zvolený termín a počet osob na e-mail vendula.smoldasova@arnika.org a my vám pošleme bližší informace.

Jak vypadá běžný výsadbový den?

Ráno se kolem 9:00 sejdeme na určeném místě. Povíme si o tom co proč a jak vysazujeme, odborník provede ukázkovou výsadbu, takže budete vědět jak na to. Následně si rozdělíme úkoly a připravíme materiál k výsadbě. Jámy pro sazeničky budou většinou připravené, takže se můžeme věnovat kvalitnímu zasazení stromku. Připraveno bude menší občerstvení i teplý čaj, svačinku si pro jistotu vezměte. V závislosti na počasí a tempu sázíme zhruba do 16:00, záleží na vašich možnostech.

Co budu potřebovat?

Potřebovat budete určitě vhodné oblečení a obuv, dle předpovědi počasí. I když bude hezké počasí, ranní rosa umí promočit boty. Nezapomeňte několik vrstev oblečení, při práci se zahřejete, tak ať si máte co svléknout a doobléknout. Pracovní pomůcky (rýče, lopaty, nůžky) budou k dispozici, vhodné však je vzít si vlastní pracovní rukavice, bude se Vám v nich pracovat nejspíš lépe než v erárních.

Je akce vhodná pro rodiny s dětmi?

Ano, akce je vhodná i pro rodiny s dětmi.