Zářijové setkání v Estonsku – dobrovolnictví pro ochranu přírody

Dobrovolníci hrají klíčovou roli v úspěchu programu LIFE. Projekty LIFE pro přírodu a biologickou rozmanitost využily zejména rozsáhlé sítě dobrovolníků nevládních organizací zabývajících se ochranou přírody.

Hlavním cílem tohoto setkání je sdílet zkušenosti mezi projekty LIFE a zjistit, co je nejdůležitější pro zvýšení dobrovolníků na ochranu přírody. Organizátorem jsou lidé z projektu zachování mokřadů LIFE Mires Estonsko, který koordinuje Estonský fond pro přírodu. Více než 500 lidí se účastní dobrovolných akcí, aby pomohli nevládním organizacím obnovit estonské mokřady.

Třídenní akce bude zahrnovat plenární zasedání, tematické workshopy a diskuzní setkání, které představí a projednává zkušenosti z projektů z několika zemí EU. Pozvaní odborníci zdůrazní práci jiných programů, které zahrnují dobrovolníky a nabízejí rady na získávání, motivování a využívání dobrovolníků. Setkání také prozkoumá sociální aspekty dobrovolnictví a vytváří vazby s dalšími politickými oblastmi. Poskytne vynikající příležitosti pro vytváření sítí a budete mít na jeden den možnost pracovat jako dobrovolník, který pomůže vybudovat přehrady v bažinách.

KDY: 19.-21. září 2018

KDE: Tartu, Estonsko

Další informace naleznete na webové stránce. Registrace se uzavře 20. července 2018.